ALPACA

Struktura płyty meblowej Cleaf Alpaca przypomina jedwabisty efekt cennego włókna naturalnego, wykorzystywanego niegdyś w ubraniach cesarzy Inków.

Zobacz więcej

BRUCIATO

Shou Sugi Ban to starożytna japońska technika spalania drewna w celu zachowania go z czasem. Tekstura Bruciatto reprezentuje efekt „spalonego drewna”, przez co odwołuje się do tradycji, konserwatyzmu i ekologii.

Zobacz więcej

CHEOPE

Płyta meblowa Cleaf Cheope to geometryczna struktura inspirowana idealnymi liniami piramid widocznymi z rzutu zenitalnego. Trójwymiarowy kształt tworzy grę światła i cienia na meblach i ścianach nadając im niezwykle nowoczesny charakter. Płyta ta zapewne może stanowić wyzwanie dla kreacji nietuzinkowych przestrzeni.

Zobacz więcej

DUNA

Strukturę płyty meblowej Duna stanowią reliefy z ziarnem średniej wielkości imitującej piaskowiec, na którym widać ścieranie się wiatru, wody, lodu. Dzięki wyraźnej fakturze kolekcja ta nadaje się do użytku w projektach handlowych, biurowych, hotelarskich i prywatnych. Na przykład jako wykończenie ścian, w projektowaniu kuchni i szafek lub jako meble barowe lub recepcyjne.

Zobacz więcej

ESPERIA

Cleaf Esperia, to struktura inspirowana królową lasu – jodłą kalifornijską. Mimo tego że struktura Esperii prezentuje proste sęki drewna, to za sprawą niespotykanej głębi faktury na płycie, daje niezwykle intensywne wrażenia dotykowe i wizualne. Głęboką strukturą powierzchni, która jest zsynchronizowana z rysunkiem drewna zachwyci wielu z nas.

Zobacz więcej

MOSAICO

Tekstura Mosaico to kompozycja kwadratowych płytek, których nieregularny wygląd wynika z różnych poziomów głębokości i szerokości. Kolekcja nawiązuje do świata mody, przypomina ręcznie plecioną skórę, którą widzimy na wielu luksusowych wyrobach skórzanych. Płyta Mosaico idealnie wypełni współczesne wnętrze, da poczucie luksusu i stworzy niepowtarzalny klimat. Może stanowić ciekawe połączenie z ciepłym drewnem, dzięki czemu uzyskamy ekskluzywny wygląd w każdym wnętrzu.

Zobacz więcej

REFLEX

Reflex nawiązuje swoją strukturą do metalu, lśni jak szczotkowane aluminium. Metaliczny charakter tej płyty nadaje jej elegancji, która może funkcjonować niezależnie lub tworzyć doskonały duet z drewnem lub papierem. W ten sposób mogą powstać duże, przejrzyste przestrzenie lub pojedyncze płyty mogą być „lśniącym” elementem w połączeniu z innymi strukturami.

Zobacz więcej

ALDANY

Aldany to unikalny i elegancki wzór płyt CLEAF przypominający naturalny ruch wody. Pionowy i rytmiczny bieg nadaje jej wyjątkowego charakteru. Struktura jest jednostajna a zarazem sensualna dzięki gładkiej, zmysłowej fali idealnie nadająca się do dużych, szerokich powierzchni takich jak drzwi.

Zobacz więcej

ARES

Ares budzi skojarzenia tradycyjnego stiuku. Inspiracją włoskich projektantów CLEAF był miejski mur, przemysłowe budownictwo i miejska architektura. Jest synonimem prostoty i głębi chropowatej betonowej ściany. Piękno struktury najlepiej wydobyć odpowiednią grą światła uwidaczniającą subtelne połączenie matu i połysku. Struktura Ares jest wszechstronna, nadająca się do zastosowania we wnętrzach gastronomicznych, hotelowych, biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych. 

Zobacz więcej

AZIMUT

Żywa faktura drzewa cedrowego. Specyficzny słój starzejącego się drewna zapewnia wszechogarniającą i ciepłą atmosferę wnętrza. Rowki struktury Azimut doskonale pasują do nowoczesnego życia nadając mu uczucie łagodności i otulenia.

Zobacz więcej

CONCRETA

Struktura z rodziny betonów CLEAF łącząca czystość gliny i surowość cementu, której efektem jest chropowaty tynk stosowany do wnętrz. Wyselekcjonowane dekory naniesione na Concreta to eleganckie odcienie mieniące się metalem i kolorowym motywem. Uniwersalna struktura nadająca się do tworzenia wnętrz przemysłowych, ale także do kameralnych, gościnnych pomieszczeń.

Zobacz więcej

ENGADINA

Drewno w stylu vintage. Szykowne słoje wzorowane rustykalnym drewnem sosnowym w kultowych dekorach CLEAF to połączenie odzwierciedlające niezwykłe poczucie smaku włoskich projektantów. Głęboka struktura do złudzenia przypomina naturalne drewno a wnętrza z użyciem Engadiny to dzisiejsze spojrzenie na dobrze znaną klasykę.

Zobacz więcej

MILLENIUM

Millenium to typowy rysunek czerwonych sosen. Doskonale uwidacznia perfekcyjną synchroniczność struktury z rysunkiem drewna, którą gwarantuje CLEAF. Dodatkowo prezentuje naprzemiennie poziomy matu i połysku. Płyty w tym wystroju są udoskonaleniem tradycyjnej estetyki we współczesnej perspektywie. Wyjątkowości nadaje także obustronna struktura Millenium rzadko spotykana w dekorach drewnopodobnych.

Zobacz więcej

NADIR

Charakteryzuje się delikatną, geometryczną strukturą blokową z subtelnym efektem matu i połysku. Jednolite dekory zapewniają liniowy, graficzny wygląd. Połączenie z nakrapianymi dekorami przypominającymi jutowe, filcowe lub tkane tkaniny pozwala tworzyć modne wnętrza i meble. Szczególnie przypadła do gustu producentom garderób.

Zobacz więcej

PEMBROKE

CLEAF przy tworzeniu struktury Pembroke inspirował się naturą zakorzenioną w drewnie dębowym. Intrygująca powierzchnia prezentuje synchroniczne linie i sęki, obok których nie sposób przejść obojętnie. Estetyka wizualna i dotykowa nadaje strukturze Pembroke pięknego charakteru.

Zobacz więcej

PENELOPE

Głęboko organiczna struktura odtwarzająca efekt lnu. Paleta kolorów stworzona jest z lekkich naturali i jednolitych odcieni takich jak beż czy antracyt. Penelope nadaje szyku i elegancji poprzez swoją delikatność a zarazem wyjątkowość.

Zobacz więcej

PRIMO FIORE

Niespotykany efekt skóry. Naturalny produkt ze wszystkimi jego właściwościami i niuansami. Oddycha, jest ciepły i ma naturalne cechy, które potwierdzają urok i piękno skóry. Primo Fiore firmy CLEAF pozwala na jeszcze lepsze jej doświadczenie. Tekstura jest innowacyjna i niepowtarzalna w swoim rodzaju. Primo Fiore łączy zmysłowe piękno z ponadczasową elegancją szlachetnego naturalnego produktu.

Zobacz więcej

SABLÈ

Struktura Sablè to matowa, sztywna struktura z efektem szczotkowanego drewna. Szczotkowanie wydobywa naturalny charakter drewna, umożliwiając uwydatnienie jego najdelikatniejszych części. Słoje są bardziej wyraziste, a drewno staje się bardziej wyciszone. Efektem jest piękny rustykalny wygląd.

Zobacz więcej

SHERWOOD

Sherwood daje maksymalne poczucie naturalnego i żywego drewna. Struktura jest powrotem do natury, gdzie pod palcami niemal czuć zapach lasu. Dekory drewnopodobne z kolekcji CLEAF do złudzenia przypominają deskę natomiast dominująca faktura uzupełniona nietypowym dekorem idealnie sprawdzi się w nieszablonowych rozwiązaniach wnętrzarskich.

Zobacz więcej

SPIGATO

Jest niebanalnym portalem do świata mody. Prezentuje klasyczny motyw tweedu – połączenie jasnych obszarów z kontrastującym wzorem. Tradycyjny design połączony z innowacyjną technologią CLEAF to odpowiedź na zapotrzebowanie nowoczesnych wnętrz.

Zobacz więcej

TALCO

CLEAF podążając za modą stworzył ultra matowe wykończenie dostępne we współczesnych marmurowych dekorach. Nawiązuje do najnowszych trendów wzornictwa. Marmur stał się nieodzownym elementem wykańczania kuchni, łazienek, ścian, kominów, blatów. Ta niezwykła kolekcja nada każdemu projektowi eleganckiego wyglądu.

Zobacz więcej

TRANCHÉ

Struktura jest poprzeczna do kierunku wzdłużnego i daje efekt drobno ściętego drewna. Ta modna struktura zapewnia wytrzymałość, solidność i wygląd w ciemnych i jasnych wariantach drewna. Im ciemniejsze drewno, tym bardziej struktura przemawia optycznie do odbiorcy. Ten wystrój CLEAF znacznie ożywi każde wnętrze.

Zobacz więcej

YOSEMITE

Yosemite jest dowodem na to, że CLEAF optymalnie wykorzystuje najnowsze techniki prasowania płyt. Synchroniczny rysunek drewna sosnowego jest bardziej niż realistyczny. W porównaniu do innych struktur drewna z kolekcji CLEAF Yosemite bardziej finezyjna i subtelna, a jej duże słoje pięknie prezentują się na dużych powierzchniach.

Zobacz więcej

GETA/OKOBO

Geta/Okobo, nowa linia drewna inspirowana japońską kulturą. Włoska marka CLEAF odwzorowała na swoich płytach drewno Paulownia, używane do produkcji japońskich, tradycyjnych sandałów - GETA/OKOBO.

Zobacz więcej