O CLEAF

Historia CLEAF

Firma CLEAF została założona w 1975 roku we Włoszech przez dwóch braci. Na początku lat 80’tych zdecydowali się na zakup pierwszej maszyny do produkcji płyt melaminowanych zmieniając CLEAF z firmy handlowej w przedsiębiorstwo produkcyjne i rozpoczynając nową erę płyt laminowanych.

Płyty wiórowe/MDF, obrzeża ABS, płyty ognio- i wodoodporne, laminaty HPL, CPL i inne materiały do aranżacji wnętrz produkcji CLEAF są wykorzystywane na całym świecie do aranżacji wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Made in Italy

Celem CLEAF jest osiągnięcie zmysłowego i estetycznego widzenia na powierzchnie materiałów, zapewniając niezmiennie wysoką jakość i kreatywne materiały wykończeniowe dla branży meblowej, kuchennej oraz łazienkowej. CLEAF zapewnia klientom gotowe rozwiązanie pod postacią zestawu materiałów, które odzwierciedlają najwyższą jakość włoskiej produkcji.

Fabryka CLEAF rozmieszczona jest w czterech zakładach produkcyjnych w Brianza – w miejscowości, która kojarzona jest ze światowej klasy meblami kuchennymi i łazienkowymi. CLEAF demonstruje włoskie koncepcje projektowe, poziom zaawansowania technologicznego oraz wyprzedza trendy przyszłości.

CLEAF
Technologia

CLEAF jest bezwzględnym profesjonalistą w produkcji płyt melaminowanych. Ponad 40-letnie doświadczenie pozwala fabryce dostarczać materiały wykończeniowe do wnętrz, które odzwierciedlają wiodącą technologię i najnowsze trendy.

CLEAF CLEAF
Rozwój produktu

Nad rozwojem produktu pracują specjaliści w laboratorium CLEAF R&D. Ich praca oprócz projektowania to również opracowywanie nowych oryginalnych koncepcji i technologii.

CLEAF wielokrotnie zdobywał nagrodę za wzornictwo przemysłowe  „Red Dot Industrial Design Outstanding Materials Award”.

2009: INTERZUM AWARD for SHANGHAI and SURF
2011: INTERZUM AWARD for YOSEMITE, SPIGATO and NADIR
2013: INTERZUM AWARD for FUSION
2015: INTERZUM AWARD for QUIDYL

Unikatowe powierzchnie odtwarzają wyjątkowe postrzeganie estetyki przez projektantów CLEAF.

CLEAF

WSPÓŁPRACA Z NAJLEPSZYMI:

CLEAF jest podstawą wielu linii meblowych włoskich projektantów znanych na całym świecie :

– Adriani & Rossi, ARAN WORLD, ARMANI CASA
– Berloni, Besana, Bonaldo
– Casamilano CIA Interntional, CITTERIO
– DADA, EELEDUE, ERBA MOBIL, Euromobil
– Faer, FIMES, Flou, Foscarini
– LEMA Molteni, poliform, RIMADASIO, TUMIDEI
– TRE-P&TRE-PIU, Varenna, ZALF, ZANETTE
– GIELLESSE, Giorgetti, I 4 MARIANI

Firma matdesign jest oficjalnym dystrybutorem CLEAF w Polsce od 2014 roku.

CLEAF